Search site

Government Initiatives

Renewable Energy E-Gaming E-Commerce New Residents

Steve Roberts

Re-elected in November 2014 for a 4 year term (ending 31 Dec 2018). First elected May 2013 (By-Election).

Responsibilities as of January 2019:

  • Member, Policy and Finance Committee
  • Member, General Services Committee
  • Representative, Guernsey States of Deliberations

Individual Responsibilities within the Policy and Finance Committee:-

  • Liaison, Health & Social Care Committee
  • Member, Surface Transport Advisory Group

Individual Responsibilities within the General Services Committee:-